Jedyna taka noc – Noc Naukowców zbliża się wielkimi krokami!

Przypominamy, że hasłem tegorocznej imprezy jest„SOS dla Ziemi”. Z kolei głównym mottem imprezy w 2021 roku będzie „W nauce nadzieja”. Jak zwykle badacze udowodnią, że świat nauki jest nie tylko pasjonujący, ale zapewnia nam wszystkim przyszłość i bezpieczeństwo. Wydarzenie tradycyjnie organizuje konsorcjum poznańskich uczelni i ośrodków naukowych. To Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,  Instytut Chemii Bioorganicznej PAN z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Instytut Fizyki Molekularnej PAN i Instytut Genetyki Człowieka PAN.

Co ciekawego przygotowano w tym roku? Między innymi będziemy mogli dowiedzieć się:

czy w Polsce będziemy uprawiać pomarańczę, ile tak naprawdę kosztuje burger, oraz, co tak naprawdę kieruje naszymi decyzjami – serce czy rozum. Dowiemy się też, na ile sposobów możemy wykorzystać jabłko oraz zdobędziemy informacje na temat prawa amerykańskiego. Noc Naukowców to też tradycyjnie mnóstwo spektakularnych eksperymentów. Co pokażą w tym roku? Na przykład czym może skończyć się mieszanie produktów, które znajdziemy w każdej kuchni na co dzień. Zobaczymy też kultowe show fizyczne tym razem w świecie roślin.

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Możemy tylko zapewnić, że naprawdę warto piątkowe popołudnie i wieczór zarezerwować dla nauki. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń znaleźć można na stronach wszystkich uczestników akcji. Strat wydarzenia już 24 września o godzinie 16:00 – nie trzeba nawet ruszać się z domu! Wystarczy „kliknąć”w link poniżej:

https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2021/?fbclid=IwAR0kosuPWfBJ2gLNOK2btk8hMeIWtvBRziCsliHJ9evVdMkQ27rkUDVdr6M

Skip to content