Noc Naukowców 2021 przed nami!

Przed nami kolejna Noc Naukowców!

Już 24 września odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców. Tradycyjnie konsorcjum poznańskich uczelni i ośrodków naukowych przygotowuje mnóstwo ciekawych wydarzeń. Jak zwykle zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudzić. Tym bardziej, że program skierowany jest dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Noc Naukowców to impreza, podczas której w nietypowy i ciekawy sposób można zetknąć się z pozoru trudnym i niedostępnym światem nauki. Hasłem tegorocznej edycji jest „SOS dla Ziemi”. Z kolei głównym mottem imprezy w 2021 roku będzie „W nauce nadzieja”. Badacze w ciekawy sposób będą starali się pokazać,  jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę. Ma to też zachęcić szczególnie młodych ludzi do refleksji i spojrzenia na naukę, jako źródła siły, wielkich możliwości oraz ogromnej nadziei na przyszłość.  Na własne oczy będzie można przekonać się o tym, jak pasjonujące i ciekawe mogą być z pozoru skomplikowane zagadnienia. Badacze jak zwykle będą starali się zarazić innych swoją pasją i pokazać, że nie tylko siłą, ale też umysłem można dążyć do tego, by stać się bohaterem dzisiejszego świata.

W tym roku Noc Naukowców odbędzie się znów w trybie online. Wszystkie atrakcje dostępne będą na już w najbliższy piątek na stronie http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Już wkrótce znanych będzie więcej szczegółów. Zachęcamy, by odwiedzać naszą stronę i profil na FB. Do zobaczenia podczas Nocy Naukowców 2021!

Skip to content